Rejestracja | Logowanie
+48 22 322 85 00 (pn-pt 8:00-18:00)

KOLEGIACKI, Hotel , Poznań

Plac Kolegiacki 5, 61-841 Poznań

KOLEGIACKI, Hotel , Poznań

KOLEGIACKI, Hotel , Poznań - Opis

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do naszego hotelu, którego świetna lokalizacja - nieopodal Starego Rynku - na Placu Kolegiackim 5 sprawia, że nie trzeba trwonić ani chwili na dojazd do najważniejszych miejsc Poznania. Hotel Kolegiacki posiada pokoje o najwyższym standardzie i niepowtarzalnej atmosferze.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo 24 pokoje:
Jednoosobowe
Jednoosobowe Classic
Dwuosobowe Classic
Dwuosobowe Superior
Dwuosobowe DeLux
Studio
Apartament

Hotel Kolegiacki jest hotelem butikowym, w którym każdy pokój i łazienka są indywidualnie zaprojektowane. Hotel mieści się w dwóch kamienicach- jedna z końca XVIII, druga z początku XIX wieku. Obie wpisane są do rejestru zabytków i bezpośrednio podlegają nadzorowi konserwatorskiemu. Wartość historyczna budynków i zachowane w nich autentyczne elementy o ponad 200 letniej historii zobowiązują do zapewnienia najwyższego poziomu hotelowych standardów. Stylowe meble- nowe, specjalnie zaprojektowane, także antyki i wyrafinowane draperie z najszlachetniejszych tkanin - w tym z jedwabiu - starannie dobrane do charakteru wnętrz.

Hotel Kolegiacki w całości jest klimatyzowany, a każdy z pokoi wyposażony jest w minibar, telewizję satelitarną i bezpłatny dostęp do Internetu. Zapewniamy również pełną ofertę konferencyjną ( sprzęt multimedialny, przerwy kawowe, lunch, nagłośnienie ).

Niecodziennym przeżyciem dla Gości jest prawdziwe obcowanie z historią. W pokoju 205 mieszkał znany kronikarz miasta Poznania - Marceli Motty, na cześć którego na elewacji budynku umieszczono pamiątkową tablicę. W budynku tym bywali również Karol Marcinkowski oraz Hipolit Cegielski - znamienici Poznaniacy.

Dzięki pracom konserwatorskim przeprowadzonym przez obecnych Właścicieli odkryto i ocalono wiele istniejących w budynku zabytkowych elementów. Odrestaurowano autentyczną, ponad 200 letnią klatkę schodową prowadzącą na poddasze, dzięki dużym nakładom udało się odzyskać dawny urok prawie całkiem zniszczonych barokowych okien od wewnętrznego dziedzińca, wraz z autentycznymi okuciami i częścią parapetów. Odkryto również dla Gości przepiękną piwnicę, w których wtórnie zostały użyte średniowieczne cegły jak również po przeprowadzeniu konserwacji odzyskano dawny wygląd sklepień krzyżowo-żagielkowych. W trakcie prac budowlanych przy wykonywaniu podszybia windy panoramicznej, odkryto fragmenty XIII wiecznej osady słowiańskiej. Archeolodzy poddali je skrupulatnym badaniom i inwentaryzacji. W tej pięknej piwnicy o powierzchni ponad 300m2 znajduje się obecnie powierzchnia przeznaczona na różne wydarzenia kulturalne, spotkania, koncerty i wystawy. W późniejszym etapie Właściciele planują przeznaczyć to miejsce na relaks dla Gości hotelowych- gabinety odnowy biologicznej i wellness.

Hotel Kolegiacki zaprasza wszystkich Gości do kawiarni w stylu Biedermeier z wyśmienitą kawą i deserami oraz do patio w stylu śródziemnomorskim, w którym można spróbować wykwintnych dań serwowanych przez naszego Szefa Kuchni. Powyżej Sali konferencyjnej, na otwartej przestrzeni dachu, znajduje się taras widokowy. Gdy nadejdą cieplejsze dni, będzie on pełnił funkcje letniego baru. Panorama miasta oraz widok na trykające się Koziołki Poznańskie codziennie w samo południe, zaskakuje nawet rodowitych Poznaniaków.

Niech spokój, niezwykła i ciepła atmosfera tego kameralnego miejsca będą dopełnieniem naszego zaproszenia do Hotelu Kolegiackiego.

KOLEGIACKI, Hotel , Poznań - Podstawowe informacje

Łączna ilość pokoi:
20
Godzina zameldowania od:
14:00
Godzina wymeldowania do:
12:00
Recepcja:
recepcja calodobowa
Obsługa klienta w języku:
Polski
Angielski
Rosyjski
Francuski
Niemiecki
Przechowalnia bagażu:
TAK
Akceptacja kart kredytowych:
Visa
MasterCard
Diners Club
American Express
Inne karty ( Maestro )
Parking:
Parking prywatny płatny

Cena za dobę: 25 PLN

rezerwacja online nie jest możliwa
Śniadania:

Bufetowe

Klimatyzacja
Klimatyzacja w całym obiekcie
Dzieci:

Wszystkie dzieci do lat 4 pobyt bezpłatny, jeżeli śpią na obecnych łóżkach.

Jest możliwość dostawienia dodatkowych łóżek w pokoju.

Dodatkowe łóżka oraz łóżeczka dla dzieci dostępne muszą zostać potwierdzone przez obiekt:

Maksymalna liczba dodatkowych łóżek w pokoju to: 1

Maksymalna liczba lóżeczek niemowlęcych w pokoju to: 1

Udogodnienia dla niepełnosprawnych:
Obiekt przystosowany do osób niepełnosprawnych
Internet w obiekcie:
Wi-Fi jest dostępne w pomieszczeniach ogólnodostępnych i jest bezpłatne
Internet w pokoju:
Wi-Fi jest dostępne w pokojach i jest bezpłatne
Przewodowe połączenie z internetem jest dostępne w pokojach i jest bezpłatne
Transfer na lotnisko:
TAK
Dodatkowa opłata.
Wyposażenie pokoi:
Internet
Internet
Internet bezprzewodowy
Internet bezprzewodowy
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Minibar
Minibar
Sejf
Sejf
Telefon
Telefon
Tv
Tv
Tv satelitarna (kablowa)
Tv satelitarna (kablowa)
Wyposażenie łazienki:
Natrysk
Natrysk
Wanna
Wanna
WC
WC
Zestaw kosmetyków
Zestaw kosmetyków
Wyposażenie wewnętrzne:
Bar/Kawiarnia
Bar/Kawiarnia
Fitness
Fitness
Restauracja
Restauracja
Siłownia
Siłownia
Winda
Winda

KOLEGIACKI, Hotel , Poznań - Sale konferencyjne

Maksymalna ilość osób w układzie szkolnym: 0
Maksymalna ilość osób w układzie kinowym: 0

Ważne informacje

Opłaty za dodatkowe usługi nie zostaną automatycznie doliczane do całkowitego kosztu rezerwacji i muszą być uregulowane bezpośrednio w obiekcie.

Zgłoś błąd lub nieprawidlowość

Staramy się aby wszelkie informacje na naszych stronach były dokładne i w rzetelny sposób opisywały prezentowany obiekt. Jeżeli znalazłeś na tej stronie błąd, niezgodność ze stanem faktycznym lub jakąkolwiek niepawidłowość w funkcjonowaniu strony prosimy o przesłanie informacji za pomocą formularza: Zgłaszanie błędu lub nieprawidlowości

Odkryj Polskę i Świat - Centrum rezerwacji hoteli.

Operatorem i właścicielem systemu jest Polish Travel Quo Vadis Sp. z o.o. działająca od 1990 roku. Polish Travel Quo Vadis jest członkiem założycielem Warszawskiej Izby Turystyki, członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz akredytowanym agentem IATA nr 63-2 1003 3. Odkryj Polskę i Świat – Centrum rezerwacji hoteli (OdkryjPolske) system rezerwacji i baza hoteli to prawdopodobnie pierwszy polski system rezerwacji hoteli online. System działa nieprzerwanie od 2001 roku i powstał jako kontynuacja systemów rezerwacyjnych działających już w XX wieku. W 2015 roku system przeszedł gruntowną modernizację i obecnie oferuje możliwość rezerwacji hoteli w Polsce i na całym świecie.