+48 22 322 85 00 (pn-pt 8:00-17:00) | Rejestracja | Logowanie
OdkryjPolske.pl - Hotele i Noclegi - Polski Portal Rezerwacyjny

Odkryj Polskę i Świat - O nas

Odkryj Polskę i Świat - Centrum rezerwacji hoteli.


Operatorem i właścicielem systemu jest Polish Travel Quo Vadis Sp. z o.o. działająca od 1990 roku. Polish Travel Quo Vadis jest członkiem założycielem Warszawskiej Izby Turystyki, członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz akredytowanym agentem IATA nr 63-2 1003 3.

Odkryj Polskę i Świat – Centrum rezerwacji hoteli (OdkryjPolske) system rezerwacji i baza hoteli to prawdopodobnie pierwszy polski system rezerwacji hoteli online. System działa nieprzerwanie od 2001 roku i powstał jako kontynuacja systemów rezerwacyjnych działających już w XX wieku.

W 2015 roku system przeszedł gruntowną modernizację i obecnie oferuje możliwość rezerwacji hoteli w Polsce i na całym świecie.

System umożliwia przeszukiwanie i sortowanie ofert hoteli, dokonanie rezerwacji online z natychmiastowym potwierdzeniem wraz z bezpiecznymi płatnościami online.

Aktualnie w systemie dostępne są oferty ponad 2 000 hoteli, w blisko 500 lokalizacjach z własnej bazy PTQV w Polsce. Bezpośrednia współpraca z hotelami w Polsce umożliwia udostępnianie bogatej i szerokiej oferty hoteli i innych miejsc zakwaterowania, zarówno dla klientów korporacyjnych jak i dla gości indywidualnych, którzy poszukują ofert na krótki wypoczynek czy urlop. Oferujemy noclegi we wszystkich standardach, hotele w kategoriach od 1 do 5 gwiazdek, motele, hostele, pensjonaty, apartamenty, pokoje gościnne i campingi.

Odkryj Polskę i Świat daje także możliwość rezerwacji miejsc w ponad 17 000 lokalizacjach, 200 państwach i w ponad 300 000 obiektów hotelowych na całym Świecie.

Nasz system codziennie sprawdza oferty z wielu systemów rezerwacyjnych w celu znalezienia najlepszej ceny i dostępności.

System oferuje dedykowane dla firm i korporacji rozwiązania uwzględniające indywidualne wymagania zgodne z polityka podróży służbowych i sposobów raportowania i rozliczeń.

W 2015 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ( UOKiK ) zakończył postępowanie w sprawie internetowych platform rezerwacji zakwaterowania działających w Polsce. UOKiK badał warunki współpracy właścicieli internetowych platform z hotelami, hostelami i prywatnymi apartamentami. Sprawdzał w szczególności, czy w umowach z właścicielami obiektów hotelarskich stosowano klauzule najwyższego uprzywilejowania. Klauzule takie gwarantują, że cena, dostępność pokoi i inne warunki zakwaterowania oferowane przez platformę będą nie mniej lub równie korzystne, co stosowane przez konkurencyjne portale lub sam obiekt.

Analiza UOKiK wykazała, że budzące wątpliwości klauzule stosowało czterech działających w Polsce właścicieli platform rezerwacyjnych. Urząd zwrócił się do nich o dobrowolne zaniechanie ich stosowania. Wszyscy czterej przedsiębiorcy dobrowolnie zgodzili się zrezygnować ze stosowania postanowień wskazanych przez UOKiK.

Miło nam poinformować że Polish Travel Quo Vadis jako właściciel i operator systemu rezerwacji OdkryjPolske nie stosował budzących wątpliwości UOKiK klauzul najwyższego uprzywilejowania.


Najważniejsze informacje o płatnościach internetowych

Partnerem Polish Travel Quo Vadis Sp z o.o. operatora portalu OdkryjPolske.pl w zakresie płatności on-line w Internecie jest eCard S.A.. eCard świadczy usługi zgodnie z normami międzynarodowych organizacji płatniczych Visa, MasterCard oraz American Express. Spółka jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, posiada kapitał zakładowy w wysokości 16 840 000,00 zł. i działa jako agent rozliczeniowy nadzorowany przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Przyjmowanie płatności przez internet dokonywane jest bez fizycznej obecności stron dokonujących transakcji. Z tego powodu kwestie bezpieczeństwa transakcji są szczególnie ważne. Do najważniejszych aspektów związanych z bezpieczeństwem należą:

Prawo i nadzór
Właściciel sklepu internetowego zawierając umowę o przyjmowanie płatności kartą lub przelewem bezpośrednim powinien zawsze sprawdzić, czy firma z którą zawiera umowę jest agentem rozliczeniowym w rozumieniu ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych. Zgodnie z tą ustawą tylko agent rozliczeniowy może zawierać umowy z akceptantem. Przepisy ustawy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno sklepów internetowych (akceptantów) jak i Klientów dokonujących płatności. Cele te są realizowane między innymi poprzez nałożenie na agenta rozliczeniowego szeregu wymogów, do których należą:
  • agent rozliczeniowy musi prowadzić działalność w formie spółki akcyjnej
  • wysokość kapitału zakładowego agenta rozliczeniowego nie może być niższa od równowartości w złotych 1 000 000 Euro
Ponadto agenci rozliczeniowi podlegają nadzorowi sprawowanemu przez Prezesa NBP.

Aspekty organizacyjne
Podmiot rozliczający transakcję powinien być w sposób formalny powiązany z międzynarodowymi organizacjami płatniczymi. Jest to gwarancją, że obsługiwane przez niego sklepy internetowe będą "widoczne" dla systemów międzynarodowych organizacji płatniczych. Dodatkowo, na wyciągach z kart dla osób dokonujących płatności pojawi się nazwa sklepu a nie nazwa podmiotu obsługującego płatności. Podobnie w przypadku przelewów bezpośrednich podmiot rozliczający transakcję powinien działać na podstawie oficjalnej współpracy z bankami.

Technologia
Rozwiązania technologiczne stosowane przez podmiot rozliczający transakcje powinno odpowiadać normom międzynarodowych organizacji płatniczych. Obecnie obowiązującym standardem przy autoryzacji płatności jest protokół 3D Secure w postaci Verified by Visa oraz MasterCard SecureCode.

Źródło: http://www.ecard.pl/informacje-o-platnosciach-internetowych.htm

OdkryjPolske.pl - Hotele i Noclegi - Polski Portal Rezerwacyjny.

OdkryjPolske.pl - Hotele i Noclegi - Polski Portal Rezerwacyjny - system rezerwacji i baza hoteli i obiektów noclegowych to prawdopodobnie pierwszy ogólnopolski narodowy portal rezerwacji hoteli online w Polsce. Portal działa nieprzerwanie od 2001 roku i powstał jako kontynuacja narodowych systemów rezerwacyjnych działających w Polsce już w XX wieku. Portal był wielokrotnie modernizowany. Obecnie oferuje możliwość prezentacji i rezerwacji hoteli i obiektów noclegowych, umożliwia wyszukiwanie ofert, kontakt bezpośredni za pomocą formularza rezerwacyjnego z obiektami noclegowymi oraz rezerwacje online w wybranych hotelach. W portalu dostępne są różnorodne oferty noclegów w hotelach, motelach, zamkach i pałacach, pensjonatach, w ośrodkach wypoczynkowych, domach wakacyjnych, willach, apartamentach, pokojach gościnnych w domkach i obiektach agroturystyki w całej Polsce. Zapraszamy do korzystania.

Operatorem ogólnopolskiego portalu rezerwacji hoteli i noclegów OdkryjPolske.pl jest biuro podróży Polish Travel Quo Vadis Sp. z o.o. działające od 1990 roku. Polish Travel Quo Vadis jest założycielem Warszawskiej Izby Turystyki, członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz akredytowanym agentem IATA nr 63-2 1003 3.